ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Laureat Międzynarodowego Konkursu Fizycznego "Lwiątko"

admin

Dnia 25 marca 2019 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Fizyczny „Lwiątko”. „Lwiątko” to fizyczny odpowiednik konkursu matematycznego „Kangur”. Został on zorganizowany po raz pierwszy we Lwowie przez tamtejsze Liceum Matematyczno-Fizyczne istniejące przy Uniwersytecie im. Iwana Franko w 2001 roku. Patronat Honorowy nad „Lwiątkiem” w 2013 r. objął Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po raz kolejny tytuł laureata uzyskał Tomasz Budzyński uczeń trzeciej klasy gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie. Warto przypomnieć, że Tomek jest również laureatem konkursu fizycznego organizowanego przez Kuratora Oświaty w Lublinie.

Nauczyciel fizyki: Małgorzata Jasina