ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Rekrutacja do klas pierwszych i oddziału przedszkolnego

Szkoła ogłasza zapisy do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020. Zapisy trwają w godz. od 8.30 do 15.30, w sekretariacie szkoły. Zapisu może dokonać wyłącznie rodzic/prawny opiekun dziecka poprzez wypełnienie KARTY ZAPISU

Więcej informacji
Business person

26 października do naszej szkoły przybył niecodzienny gość, o którym rozpisywały się ostatnio portale społecznościowe, gazety, a mianowicie ks. Witold Bednarz. Jest on obecnie nowym kapłanem w Hrubieszowie. Udziela się w "Szlachetnej Paczce" i w innych akcjach charytatywnych, organizuje ekstremalne drogi krzyżowe, uczy i wychowuje młodzież. Do nas przybył, by opowiedzieć o wakacyjnej wyprawie, której celem było sfinansowanie operacji i rehabilitacji dziewczynki chorej na mózgowe porażenie dziecięce.

Ksiądz Witek opowiedział o wyprawie rowerowej na Gibraltar, która obfitowała w wiele zaskakujących przygód. Na szczęście na drodze, która prowadziła aż na krańce Europy, duchowny spotykał życzliwych ludzi, którzy z chęcią udzielali pomocy niezmordowanemu podróżnikowi. Ksiądz wzbogacał swoją niezwykle barwną opowieść pokazem slajdów. Dzięki nim mogliśmy zobaczyć nieznane zakątki Europy, świątynie, zabytkowe budowle, kamieniste plaże, autostrady, ścieżki rowerowe, po których mknął nasz rozmówca. Młodzież z uwagą przyglądała się pamiątkowym kadrom i jednocześnie słuchała , by dowiedzieć się, jak turysta może poradzić sobie w ekstremalnych warunkach.

Druga część spotkania to pytania skierowane do księdza Witka i Jego wyczerpujące odpowiedzi. Całość stanowiła piękną opowieść o życiu młodego człowieka, który pewnego dnia postanowił wstąpić na drogę kapłańską, by służyć Bogu i ludziom. Już na zakończenie, po podziękowaniu za poświęcony nam czas, za przybycie do szkoły, uczniowie mogli z bliska obejrzeć rower, który podobnie jak ksiądz Witek stał się bohaterem wyprawy, która mierzyła zaledwie… 5 tysięcy kilometrów.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas siódmych, z kl. VIII a oraz młodzi wolontariusze z naszej szkoły.

Księdzu Witkowi życzymy błogosławieństwa Bożego i realizacji planów, które powinny stać się dla wszystkich inspiracją.

Opiekunowie SU Justyna Marcych, Ewa Sitnik- Pogwizd i s. Elżbieta Bigaj

 

Galeria: