ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Rekrutacja do klas pierwszych i oddziału przedszkolnego

Szkoła ogłasza zapisy do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020. Zapisy trwają w godz. od 8.30 do 15.30, w sekretariacie szkoły. Zapisu może dokonać wyłącznie rodzic/prawny opiekun dziecka poprzez wypełnienie KARTY ZAPISU

Więcej informacji
Business person

Dnia 29 listopada 2018 r. uczniowie z kl. VII b i IV a wraz z opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem realizowanego planu była wizyta w Strefie Wysokich Lotów. Dzieci i młodzież po zapoznaniu się z regulaminem i po krótkiej rozgrzewce mogła wziąć udział w zajęciach akrobatycznych. Ćwiczenia proponowane przez instruktorów miały na celu m.in. wzmocnienie mięśni, usprawnienie i zwiększenie koordynacji ruchów, równowagi, elastyczności, czyli wszystkich cech motorycznych.

Później dzieci wzięły udział w Akademii Młodego Lotnika. Podczas intensywnego treningu mogły rozwinąć sprawność ruchową, szybkość, ale także umiejętność współpracy w grupie. Co najciekawsze, zajęcia sportowe pozwoliły jednocześnie uczniom na przełamanie barier fizycznych oraz pokonanie strachu.

Po dwugodzinnej zabawie w Strefie Wysokich Lotów przyszedł czas na doznania duchowe, dlatego cała grupa udała się do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl pt. „Sposób na Alcybiadesa”. Został on oparty na treści kultowej powieści Edmunda Niziurskiego z roku 1961 r. Akcja przedstawienia w reżyserii Piotra Ratajczaka została przeniesiona do jednej ze współczesnych, lubelskich szkół, w której to Ciamcia, Zasępa, Słaba i Pędzel starali się znaleźć sposób na „gogów”, którzy chcieli, mimo oporów, zmusić młodzież do intensywnej nauki. Bohaterowie nie poddawali się i dlatego szukali pomysłu m.in. na Alcybiadesa - historyka, który wciąż wierzył w swoich uczniów, mimo narastających wątpliwości ciała pedagogicznego. Żywa akcja, zaskakujące dialogi, gra świateł, oryginalne kostiumy, choreograficzne pomysły sprawiły, że wszyscy śledzili przebieg akcji z zapartym tchem.

Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie wraz z opiekunami udali się na wspólny posiłek i na poszukiwanie świątecznych dekoracji, rozświetlonych instalacji.

Wycieczka była bardzo udana. Dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i dlatego na pewno na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

Opiekunowie: p.Justyna Marcych, p. Ewa Sitnik-Pogwizd i p. Daria Germańska- Bednarczuk

 

Galeria: