ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Rekrutacja do klas pierwszych i oddziału przedszkolnego

Szkoła ogłasza zapisy do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020. Zapisy trwają w godz. od 8.30 do 15.30, w sekretariacie szkoły. Zapisu może dokonać wyłącznie rodzic/prawny opiekun dziecka poprzez wypełnienie KARTY ZAPISU

Więcej informacji
Business person

W Hrubieszowskim Domu Kultury 21 lutego w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbył się I Konkurs Poprawności Językowej. Tytuł Mistrza Języka Ojczystego Hrubieszów 2019 zdobyła Aleksandra Szabat - uczennica kl. VII b z naszej szkoły. O sukcesie Oli dowiedzieliśmy się z artykułu umieszczonego przez Klub Literacki Ziemi Hrubieszowskiej.

A oto jego treść:

"Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego corocznie obchodzony jest na świecie 21 lutego na pamiątkę tragicznych wydarzeń w Bangladeszu, gdzie doszło do demonstracji studentów. Żądali oni nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Pięciu demonstrantów zginęło w czasie protestów ulicznych. UNESCO w 1999 roku na pamiątkę tych wydarzeń ustanowiło coroczne święto. W Polsce kampania społeczna Ojczysty - dodaj do ulubionych wystartowała w 2012 roku; w następnym roku nosiła tytuł Język polski jest ą-ę.

W Hrubieszowskim Domu Kultury 21 lutego w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbył się I Konkurs Poprawności Językowej. Wydarzenie to stanowi jedną z akcji projektu EMILIADA. Twórcy z Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej przygotowali dla uczestników konkursu 21 pytań dotyczących znajomości form poprawnościowych języka ojczystego, a także zagadek i sprawności w posługiwaniu się formami fleksyjnymi. Dodatkowym zadaniem było dyktando tematycznie związane z Hrubieszowem.

Organizatorzy Konkursu założyli, że włączą się w międzynarodową akcję, by nie tylko podnosić świadomość językową młodych hrubieszowian (12 - 16 lat), ale także kształtować poczucie odpowiedzialności za polszczyznę, zachęcać do dbałości wypowiedzi.

Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Języka Ojczystego Hrubieszów 2019 oraz tablet zdobyła Aleksandra Szabat, uczennica klasy VII. Nagrodę Dyrektora Hrubieszowskiego Domu Kultury - w imieniu p. Emilii Feliksiak wręczyła Maria Marut, opiekun Klubu Literackiego.

Po zakończonym konkursie uczestnicy zadeklarowali, iż w następnym roku ponownie wezmą udział w akcji. W pamiątkowej księdze pojawiły się wpisy:

- Rewelacyjny konkurs, świetna atmosfera, na pewno będę za rok.

- Jestem bardzo zadowolona. Miła atmosfera… wrócę tu za rok.

- Wspaniała przygoda…

 

Źródło www.lubiehrubie.pl

tekst Klub Literacki Ziemi Hrubieszowskiej