ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

20 marca 2019 o godzinie 22:58 rozpoczęła się astronomiczna wiosna, a dzień później, w czwartek 21 marca, wiosna kalendarzowa. Od tego momentu dni będą coraz dłuższe, a na wiosennym niebie będziemy mogli obserwować liczne zjawiska astronomiczne.

Aby tradycji stało się zadość, Samorząd Uczniowski postarał się, żeby ten dzień był jednocześnie niezapomniany. Dlatego, po uzgodnieniu z uczniami klas IV- VI, wprowadził małą rewolucję. Otóż, w tym dniu to uczniowie stawali się nauczycielami, a nauczyciele - dziećmi, które musiały grzecznie siedzieć w ławkach, zgłaszać się do odpowiedzi i sumiennie wykonywać wszystkie polecenia.

Samorząd wraz z osobami uzdolnionymi plastycznie dodatkowo w naszej szkole zorganizował Salon Piękności. Każdy, kto miał ochotę, mógł poprosić o wykonanie na twarzy barwnego makijażu, wiosennego rysunku. Dzieci z chęcią oddawały się w ręce kreatywnych uczennic, które przy okazji podjęły się udziału w akcji charytatywnej na rzecz ciężko chorej dziesięcioletniej Elenki. Zebrana przez nie kwota pozwoliła na zakup dużej, pluszowej maskotki i słodyczy, które już niedługo zostaną przekazane dzielnej dziewczynce.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy wsparli akcję, i życzy na początku wiosny samych słonecznych dni.

Opiekunowie SU p. Justyna Marcych i p. Ewa Sitnik- Pogwizd

 

Galeria: