ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

21 marca, w pierwszym dniu wiosny, uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z rówieśnikami z ponad 60 państw świata w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Jest to najbardziej masowa impreza matematyczna na świecie. Obecnie bierze w nim udział ponad 6 milionów uczniów, w tym ponad 370 tysięcy w Polsce. W naszej szkole chęć udziału zgłosiło 76 osób począwszy od klasy drugiej szkoły podstawowej po uczniów gimnazjum.

Najliczniejszą grupę stanowili najmłodsi uczniowie z klas drugich. Po rozwiązaniu testu, każdy uczestnik otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka. Wyniki konkursu znane będą dopiero w maju, zatem z niecierpliwością będziemy czekali, życząc wszystkim aby jak najwięcej osób otrzymało nagrody i wyróżnienia.

 

 

Galeria: