Konkurs "Czytamy baśnie" po raz czternasty

Dnia 8 maja 2019 r. w naszej szkolnej czytelni odbył się już po raz czternasty Konkurs „Czytamy baśnie”. Trwa on nieprzerwanie od roku 2005 r., w którym to obchodzono 200-tną rocznicę urodzin najsławniejszego baśniopisarza świata- Hansa Christiana Andersena. Pierwsi laureaci są obecnie studentami prestiżowych uczelni w naszym kraju.

Do tegorocznego konkursu przystąpili uczniowie z klas czwartych. Ich zadaniem było przeczytać fragment baśni, oddać emocje bohaterów, stworzyć niepowtarzalny klimat i zaczarować słowem słuchaczy.

Uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: p. Monika Będzińska, p. Dorota Bożek, p. Małgorzata Hanc, p. Ewa Sitnik-Pogwizd. Oceniającą była również przewodnicząca SU- Zuzanna Tychmańska.

Uczennicami losującymi kolejnych uczestników były uczennice z kl. VII b – Marcela Mazurek i Aleksandra Szabat.

Po prezentacji i ocenie komisja wyłoniła LAUREATÓW z kl. IV a, b, c. Zostali nimi:

- Kański Maksymilian,
- Koroński Piotr,
- Kozak Ewa,
- Markiewicz Marcel,
- Szajnoga Dominika,
- Tchórzewska Natalia.

WYRÓŻNIONYMI w konkursie zostali następujący uczniowie:

- Bachusz Zuzanna,
- Dąbrowska Dagmara,
- Podskarbi Nina,
- Serafin Lena,
- Wac Emilia (kl. IVa)
- Hojda Filip,
- Hraciuk Krzysztof,
- Krawczuk Bartłomiej,
- Lenard Marta (kl. IV b)
- Burdzań Patrycja,
- Kozłowski Patryk,
- Krajewska Anna ( kl. IV c).

Nauczycielkami, które przygotowały uczniów do konkursu, były: p. Dorota Bożek i p. Marzena Jędruszczak.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody, w tym książki. Zostały one wręczone podczas uroczystego podsumowania konkursu przez p. dyr. Martę Słupną.

Samorząd Uczniowski składa serdeczne gratulacje wszystkim nagrodzonym i dziękuje nauczycielom za pomoc przy organizacji konkursu.

Opiekunowie SU -p. Ewa Sitnik- Pogwizd i Justyna Marcych