ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Wyjazd na Roztocze

admin

W dniach 5-6 czerwca 2019 r. uczniowie klasy VI b i III b gimnazjum, pod opieką p. Anety Franke i p. Iwony Chrząstek, przebywali na biwaku w Suścu. Wspaniała pogoda towarzyszyła pieszym wędrówkom po szlakach Roztocza. W programie wyjazdu znalazły się wieża widokowa, z której najlepiej widać malownicze krajobrazy, a szczególnie rozległy kompleks Puszczy Solskiej, Szlak Szumów nad Tanwią, Muzeum Pożarnictwa w Oseredku, Zalew w Majdanie Sopockim. Sporą frajdę sprawiły uczestnikom wspólne gry i zabawy zakończone wyborami króla i królowej biwaku oraz wieczornym grillowaniem.

Dużo sprytu wymagały zadania drużynowe (przeciąganie liny, „Wycieczka do Zoo", skoki w workach, taniec w parze), zadania indywidualne (lina, układanie wieży, siła mojego głosu, pozowanie na życzenie), które pomagały poznać swoje mocne strony. Zabawy z piłką, guma do grania, karty, wygibasy podczas gry w Twistera, urodziny koleżanki- dużo się działo!

Wyprawa pokazała szkolnych kolegów w innych okolicznościach, uczyła dostosowania własnych potrzeb do potrzeb grupy. Jest nadzieja, że w Suścu nawiązały się też nowe przyjaźnie.

 

Galeria: