ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Tegoroczna akcja "Sprzątanie świata"

admin

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata". Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia, brzmiało -"Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.

W dniu 20 września uczniowie klas: IV a, V a, V c, VI c pod opieką nauczycieli: p. Justyny Marcych, p. Joanny Różańskiej, p. Daniela Lipskiego oraz ks. Andrzeja Dzido udali się w teren w celu pozbierania rozrzuconych śmieci. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska.

Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie wyniosą z tych zajęć jak najwięcej pozytywnych wartości i będą dbać o środowisko nie tylko w czasie zorganizowanych akcji, ale także na co dzień.

 

Galeria: