ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

admin

27 września 2019 r. podczas konferencji naukowej zorganizowanej w ramach obchodu jubileuszu 590-lecia Powiatu Hrubieszowskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej "Formy i elementy ochrony przyrody w powiecie hrubieszowskim”. Organizatorem Konkursu był Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych:

I kategoria – 6 – 10 lat,

II kategoria – 11 – 15 lat,

III kategoria – 16 – 19 lat;

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy ekologicznej, poznanie form ochrony przyrody oraz walorów przyrodniczych powiatu hrubieszowskiego. Konkurs był jednoetapowy. Uczniowie pracowali indywidualnie, rozwiązując test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań zamkniętych i jednego pytania otwartego.

Z wielką radością informujemy, że w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej dwóch uczniów z naszej szkoły otrzymało nagrody, a mianowicie: Jakub Sowa z klasy VI c, który zajął II miejsce, oraz Filip Szymański z klasy VI b ( III miejsce).

Nagrody laureatom wręczyli p. Maryla Symczuk – Starosta Hrubieszowski oraz prof. Grzegorz Grzywaczewski– Zastępca Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Opiekunem, który przygotował uczniów do konkursu, była p. Justyna Marcych.

Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!

 

Galeria: