ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Koncert z okazji Dnia Papieskiego

admin

Już po raz dziewiętnasty Polacy mogli uczestniczyć w uroczystościach z okazji Dnia Papieskiego, w tym roku odbył się pod hasłem „Wstańcie, Chodźmy!”. W naszym mieście miał miejsce w niedzielę, 27.10.2019 r. o 14.30 w sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie wraz z zespołem wokalnym „Lechici” z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie zorganizowali koncert z tej okazji, by przypomnieć społeczeństwu osobę i dzieło Papieża Polaka, a zarazem budować Żywy Pomnik Jana Pawła II. Część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły przypomniała niezwykłe życie Papieża Polaka, zgłębiła też to, co mówił do nas nasz Wielki Rodak.

Uczniów naszej szkoły przygotowały panie: Aneta Franke, Aneta Derlak i s. Elżbieta Bigaj.

Koncert miał także charakter charytatywny. Społeczeństwo hrubieszowskie mogło wesprzeć akcję „Dla Wiesława”. Środki zebrane podczas koncertu przeznaczone są na rehabilitację rannego w wypadku hrubieszowianina Wiesława Czopa

 

Galeria: