ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Koncert Piosenki Patriotycznej w Szkole Podstawowej nr 3

admin

13 listopada 2019 r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole Koncert Piosenki Patriotycznej. W uroczystości wystąpili uczniowie z klas: 7a oraz 5a i 8a. Swoim wystąpieniem opowiedzieli o pieśni, która towarzyszyła żołnierzom w drodze do odzyskania niepodległości.

Koncert ukazał najważniejsze w życiu uczucia, jakie towarzyszyły żołnierzom: radość, zachwyt, uwielbienie, ale również smutek i żal. Był też wspaniałą okazją do wspólnego śpiewania najbardziej znanych polskich pieśni patriotycznych, takich jak Legiony, Pierwsza Kadrowa, Piechota i inne. Okazał się wspaniałym łącznikiem pomiędzy przeszłością a współczesnością.

Uroczystość została przygotowana przez: Małgorzatę Koniec i Anetę Franke oraz księdza Andrzeja Dzido. Dekorację wykonali: Monika Będzińska, Ewa Janicka, Małgorzata Koniec, Małgorzata Hanc oraz ksiądz Andrzej Dzido. O nagłośnienie zadbali: Bartosz Kozar z klasy 8b oraz Tomasz Rubacha.

Fotografował Tomasz Lenard.

 

Galeria: