Jestem Bezpieczny

26 listopada 2019 roku uczniowie klasy IV a wzięli udział w warsztatach profilaktycznych „Jestem bezpieczny”, organizowanych przez Straż Miejską w Hrubieszowie i Komendę Powiatową Policji w Hrubieszowie. Na spotkaniu poruszane były tematy dotyczące zagrożeń, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w codziennym życiu. Mowa była również o rozwijaniu postaw umożliwiających unikania, zapobiegania i pokonywania niebezpieczeństw. Zapoznano dzieci z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Pracownik Komendy Powiatowej Policji, pan Jarosław Karkuszewski, poruszył także tematykę przemocy i agresji rówieśniczej oraz elementarne podstawy wiedzy z zakresu prawa i obowiązujących przepisów dotyczących nieletnich.

Pan Krzysztof Hajkiewicz, pracownik Straży Miejskiej, zapoznał uczniów z zagrożeniami wynikającymi z kontaktu z nieznajomymi zwierzętami, atakami psów. Omówił sposoby postępowania uczniów w przypadku agresywnych zachowań zwierząt.

Organizator zajęć profilaktycznych pedagog szkolny Urszula Suplicka