ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Andrzejkowe spotkanie w Muzeum

admin

Andrzejki to "magiczny” dzień sięgający wieków. Słynie z tego, że w tym jedynym dniu w roku sprawdzają się, ponoć, wróżby i przepowiednie. We wtorek, 26 listopada, uczniowie klasy 0 A spędzili mile czas w hrubieszowskim muzeum na andrzejkowych zajęciach. Pani prowadząca zaprosiła uczestników zabawy do zajęcia miejsc w przyjaznym kręgu. Następnie bardzo ciekawie opowiadała o staropolskich zwyczajach i ludowej tradycji jesiennych wróżb i przepowiedni związanych z imieniem Andrzeja. Wiele śmiechu i radości dostarczyły dzieciom przygotowane różnorodne wróżby andrzejkowe.

Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się kto pierwszy zmieni stan cywilny, będzie bogaty, komu w życiu się powiedzie, kim będzie w przyszłości, jak się będzie uczyć, gdzie pojedzie w podróż, jakie imię będzie nosić przyszły mąż/żona, itp.

Dzieci wspaniale się bawiły, zajęcia dostarczyły im wiele radości i satysfakcji.

Uczniowie serdecznie dziękują pracownikom muzeum za profesjonalne przygotowanie andrzejkowego spotkania, które pozwoliło dzieciom wzbogacić wiadomości na temat tradycji, obrzędowości i zwyczajów ludowych.

 

Galeria: