ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

"Żywa lekcja przyrody" - czyli warsztaty przyrodnicze z jaszczurką Agamą Brodatą

admin

Dnia 05.02.2020 r. uczniowie klas 0 - VIII mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji przyrody. Naszych uczniów odwiedził bardzo miły gość, który nie zamienił słowa, ale okazał się bardzo przyjazny i sympatyczny. Gościem, o którym mowa była australijska jaszczurka Agama Brodata, tak łagodna z natury, że w jej towarzystwie czuliśmy się bezpieczni. Właścicielka jaszczurki, p. Marta Żmuda opowiedziała o życiu agam brodatych. Mówiła między innymi o tym, co lubią jeść, w jakim klimacie żyją oraz, że mają bardzo delikatne uszy i nie lubią hałasu.

Dużą atrakcją dla uczniów i najbardziej ekscytującą częścią zajęć było spotkanie „oko w oko” z jaszczurką Agamą Brodatą, którą mogli dotknąć, pogłaskać, zrobić zdjęcie – oczywiście pod okiem ich właściciela. Przysporzyło to uczniom wiele radości i wrażeń.

Żywa lekcja przyrody to dla uczniów bardzo cenne doświadczenie. Z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może w przyszłości będzie inspiracją do rozwijania nowych zainteresowań.

Spotkanie zorganizowała p. Justyna Marcych

 

Galeria: