ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Rubienalia 2021

admin

W dniach 18 - 19 września 2021 r. w naszym mieście odbyły się Rubienalia, czyli święto upamiętniające nadanie praw miejskich naszemu miastu przez króla Władysława Jagiełłę. Uroczystościom towarzyszył Jarmark Hrubieszowski skupiający rzemieślników i twórców ludowych z naszego regionu.

W sobotę włodarze naszego miasta przekazali symbolicznie klucze na ręce naszej młodzieży, która miała odtąd rządzić naszym grodem. Zaczęło się od stoczenia boju w ramach corocznie organizowanych międzyszkolnych "Potyczek Żakowych o Berło Króla Władysława Jagiełły’’. Rozgrywki były toczone przez siedem drużyn, zarówno tych ze szkół podstawowych jak i średnich.

Naszą szkołę reprezentowali członkowie Samorządu Uczniowskiego. Musieli oni m.in. zaprezentować nasz proporczyk, opowiedzieć o miejscu, w którym zdobywają wiedzę, zgładzić smoka, zdobyć średniowieczny zamek, odpowiedzieć na pytania dotyczące historii, zapisać gęsim piórem fragment tekstu, zaliczyć test na damę dworu. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najlepszą drużyną byliśmy MY, czyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3. W nagrodę zwycięzcy z rąk Pani Burmistrz, Marty Majewskiej, otrzymali czek na kwotę 1100 zł i berło.

Po uroczystym podsumowaniu turnieju przyszedł czas na wywiady, robienie pamiątkowych zdjęć i wspólny taniec.

Wszystkim uczestnikom zmagań serdecznie gratulujemy sukcesu!

Opiekunowie SU - Justyna Marcych i Ewa Sitnik- Pogwizd

Galeria: