ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Wesołych Świąt

admin

 

DROGIE DZIECI, DROGA MŁODZIEŻY, SZANOWNI PAŃSTWO:
RODZICE, NAUCZYCIELE, PRACOWNICY ADMINISTRACJI I OBSŁUGI.

Przed nami kolejne Święta Bożego Narodzenia i kilka dni odpoczynku po kolejnych dniach i miesiącach pewnej niestabilności z powodu pandemii, izolacji, kwarantanny, naprzemiennej nauki stacjonarnej i zdalnej.

Wiemy, że był to dla nas wszystkich kolejny bardzo trudny rok, ale był to też rok, który przyniósł wiele dobrego, wiele sukcesów w konkursach, turniejach, bieżącej pracy na lekcjach.

Dziękuję dzisiaj Wam wszystkim drodzy Uczniowie, że staraliście się codziennie systematycznie wykonywać swoje uczniowskie obowiązki.

Dziękuję Rodzicom. To Wy Szanowni Państwo swoim wkładem i pomocą wspomagacie pracę szkoły i zapewniacie swoim dzieciom wsparcie, by jak najlepiej odnalazły się w tych niecodziennych warunkach.

Słowa wdzięczności kieruję do wszystkim moich współpracowników. Wam drodzy Nauczyciele – koleżanki i koledzy na czele z zastępcą dyrektora p. Martą Słupną, serdecznie dziękuję za podejmowany trud i sumienną realizację zadań szkoły.

Wam Pracownicy Administracji i Obsługi dziękuję za zaangażowanie i troskę o warunki nauki i pracy. Dziękuję Wam wszystkim za zaangażowanie, za wyzwania, które podejmujecie, ale też za cierpliwość wobec mnie i wyzwania, które stawiacie przede mną.

Każdego roku na nowo w okresie świątecznym wzruszają słowa piosenki Czerwonych Gitar:

      „Jest taki dzień,
      bardzo ciepły, choć grudniowy.
      Dzień, zwykły dzień,
      w którym gasną wszystkie spory.
      Jest taki dzień,
      w którym radość wita wszystkich.
      Dzień, który już
      każdy z nas zna od kołyski…”

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia niech więc zgasną wszystkie spory i wymażą się wszystkie żale.

Niech w naszych domach, szkole i wspólnotach klasowych radość przywita każdego – i Was Uczniowie, i Was Rodzice, a także Was, drodzy Pracownicy.

Łamiąc się symbolicznie wigilijnym opłatkiem, pamiętajmy, że człowiekowi do szczęścia potrzebny jest drugi człowiek.

Życzę zatem Wam i sobie, aby Gwiazda Betlejemska wskazała właściwą drogę. Abyśmy wszyscy dostrzegli drugiego człowieka i poświęcili mu uwagę – mamie, tacie, babci, dziadkowi, rodzeństwu, koledze, koleżance, nauczycielowi, żonie, mężowi, każdemu, kogo mijamy codziennie przemierzając ścieżki naszego życia.

Niech będzie to czas, który odnowi i wzmocni wiarę w niepowtarzalność człowieka i Niech to będą piękne święta, wypełnione zapachem wypieków, nutą wspólnie śpiewanych kolęd i ciepłem kochających serc.

Niech Bożych łask i Bożego Błogosławieństwa wystarczy dla każdego z nas na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i cały nadchodzący Nowy 2022 Rok.

Razem ze mną piękne życzenia składają Wszystkim uczniowie klasy II a. Niech słowa przez Nich wyśpiewane i wypowiedziane napełniają nas wdzięcznością i radością.

Marzanna Bednarczuk
dyrektor szkoły

 

Życzenia