ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Światowy Dzień Uśmiechu w naszej szkole

Super User

Już od 1999 roku w pierwszy piątek października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie żółtego symbolu uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”. O dobroczynnym wpływie uśmiechu na funkcjonowanie organizmu człowieka przypominali w naszej szkole członkowie Samorządu Uczniowskiego. 5 października rozdawali uśmiechy dosłownie i w przenośni. Wchodzący do szkoły uczniowie, nauczyciele i rodzice otrzymywali od uśmiechniętych samorządowców samoprzylepne znaczki z uśmieszkami. Uczniowie dowiedli, że śmiech jest zaraźliwy i że to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli.

Dzień Języków Obcych w naszej szkole

admin

Już od 2001 roku 26. września w państwach europejskich świętowany jest Dzień Języków Obcych. Ma on na celu propagowanie uczenia się języków oraz podkreślenie zalet językowej różnorodności Europy. W ramach obchodów tego święta w czwartek w naszej szkole odbył się konkurs kierowany do uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum. Na korytarzu szkolnym uczniowie w czasie przerw mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą znajomości faktów kulturo- i realioznawczych dotyczących państw europejskich oraz wykazać się znajomością słówek rosyjskich i angielskich. Dużym powodzeniem cieszyła się też herbata z samowara.

Czytaj więcej...

Pokazy fizyczne na UMCS

admin

Wyjazdy na pokazy fizyczne to już tradycja naszej szkoły. W tym roku również skorzystaliśmy z oferty Instytutu Fizyki UMCS oraz Oddziału Lubelskiego Towarzystwa Fizycznego. W piątek 21 września 2018 r. wybraliśmy się grupą 40 uczniów do Lublina. Ideą pokazów z fizyki jest popularyzacja tego przedmiotu i pomoc w nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, ciekawych eksperymentów. Pokazy uświadomiły rolę doświadczeń w fizyce i udowodniły uczniom, że ta trudna dziedzina nauki, to nie tylko wzory i skomplikowane zadania, ale także bardzo ciekawe eksperymenty.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

admin

 

Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Czas uprawiania gleby naszych serc i umysłów,
czas zasiewu mądrości i wiedzy.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
dla uczniów Szkoły Podstawowej i oddziałów gimnazjalnych
odbędzie się
W PONIEDZIAŁEK 3 WRZEŚNIA 2018 r.

godzina 9.00 w KOŚCIELE ŚW. MIKOŁAJA zostanie
odprawiona Msza święta inaugurująca nowy rok szkolny
wraz z Pocztami Sztandarowymi

godzina 10.15 uroczyste rozpoczęcie
w sali gimnastycznej szkoły.

Następnie uczniowie spotkają się z wychowawcami w klasach.