ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Sukcesy matematyczne Tomka Budzyńskiego

admin

Na początku grudnia uczniowie klas VIII i gimnazjalnych naszej szkoły rywalizowali w Konkursie Matematycznym zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu pod patronatem Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Po długim oczekiwaniu na wyniki, otrzymaliśmy miłą wiadomość, że do finału konkursu zakwalifikował się uczeń klasy III „a” gimnazjum Tomasz Budzyński. Będzie to już drugi udział Tomka w finale tego konkursu, w ubiegłym roku zdobył tytuł laureata.

Nie jest to pierwszy sukces matematyczny Tomka w tym roku szkolnym. W styczniu uczestniczył w ogólnopolskich zawodach drugiego stopnia XIV Olimpiady Matematycznej Juniorów, które odbyły się w Stalowej Woli. Był jedynym reprezentantem naszego powiatu. Czekamy na wyniki.

Uczeń pracuje pod opieką p. Joanny Tumiłowicz-Fijołek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Galeria: