ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Bezpieczne ferie zimowe

admin

Ferie zimowe to okres, z którego wszyscy się cieszą, bo jest to odpoczynek od szkoły i beztroski czas z zimą, śniegiem i mrozem. Dnia 6 lutego 2019 r. klasa II a przedstawiła apel pt. “Bezpieczne ferie zimowe”. Uczniowie, pod czujnym okiem Pani Zimy, przypomnieli koleżankom i kolegom z klas 0 – III, w jaki sposób należy zachowywać się podczas zabaw na lodzie i śniegu. Po krótkiej części artystycznej, przedstawiciele klas trzecich, posegregowali zachowania podczas zabaw zimowych na właściwe i niewłaściwe. Natomiast oddział 0, klasy pierwsze oraz drugie sprawdziły się w rozwiązywaniu zimowych zagadek.

Czytaj więcej...

Laureatka konkursu literackiego "Debiut"

admin

"Łzę w perłę zamienić drogą:

To ambicja poety, to jego pragnienie,

To cel, to jego życie, jego przeznaczenie’’

Alfred de Musset

Dnia 2.02.2019 r. w Zamojskim Domu Kultury odbył się finał 33. Konkursu Literackiego „Debiut”. Jury w składzie: Adrianna Sagan-Bielecka, Barbara Michalczyk, Kamil Sulima po zapoznaniu się z 34 konkursowymi pracami postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w dziedzinie prozy, poezji w kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, szkół średnich oraz studenci uczelni wyższych. Wśród laureatów znalazła się nasza uczennica – Aleksandra Szabat z kl. VII b.

Czytaj więcej...

Brązowa Gwiazdka dla zespołu wokalnego ONI

admin

Dnia 9 stycznia 2019 r. na scenie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyły się XIX Spotkania z Kolędą i Pastorałką. Szkołę Podstawową nr 3 w Hrubieszowie reprezentowały dwie solistki: Zuzanna Tychmańska i Milena Turzyńska oraz zespół wokalny ONI w składzie: Karol Derlak, Patryk Roch, Julia Ptak, Malwina Kryszczuk, Wiktoria Mońka, Zuzanna Tychmańska, Maja Baranowska, Dominika Krawiec i Milena Turzyńska.

Czytaj więcej...

Nagrodzona Julia Ptak

admin

W IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem "Wakacje", którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze nagrodę otrzymała uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie, 13 letnia Julia Ptak. Na konkurs wpłynęło 2547 prac z 256 placówek oraz 56 prac indywidualnych z całej Polski. Praca Julii prezentowała wakacje w słonecznej Grecji. Cieszy fakt, że kreatywność, ciekawa interpretacja tematu i talent naszej uczennicy spodobały się jurorom: Maciejowi Cytarzyńskiemu- dyrektorowi Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze oraz plastykom Annie Borsuk- Krasuckiej i Ewie Nyc.

Julce gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Opiekun – A. Franke

Pierwszaki nagrodzone w konkursie plastycznym "Kocie drzewo"

admin

W grudniu uczniowie klas I –III wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Kocie drzewo” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Hrubieszowie. Celem konkursu było rozwijanie twórczej wyobraźni i wrażliwości dziecka. Uczniowie wykonywali prace dowolną techniką na formacie A4. Czworo dzieci z naszej szkoły otrzymało nagrody i są to: Julia Wróbel, Igor Wójcicki, Bartek Misiak, Magdalena Sawicka.

 

Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów

 

Tekst Alicja Ryszkowska