ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Pomocnicy Św. Mikołaja

admin

6 grudnia do naszej klasy I A przybył Św. Mikołaj. Przywitaliśmy go tańcem i śpiewem. W zamian otrzymaliśmy długo wyczekiwane prezenty. Św. Mikołaj poprosił nas o małą przysługę. Obiecał, że przyjdzie za rok tylko wtedy, gdy pomożemy mu rozdać część upominków. Bez wahania przyjęliśmy postawione zadanie. To była dobra decyzja. Przebrani za pomocników Św. Mikołaja, wyruszyliśmy z niespodziankami do pracowników szkoły i rodziców. Od razu przekonaliśmy się, że rozdawanie nawet drobnych prezentów daje o wiele więcej radości niż otrzymywanie ich. Dziękujemy Mikołaju za tą ważną lekcję! Do zobaczenia za rok!

wych. Anna Kryszczuk

Czytaj więcej...

Jedzie święty Mikołaj...

admin

Jedzie święty Mikołaj

Białą brodą świeci

Worek z prezentami

Ma dla grzecznych dzieci

                                                     

Po śniegu, po białym

W zwinne renifery

Wspaniałym zaprzęgiem

Pędzi w dwójki cztery.

Dnia 6 grudnia dotarł do naszej szkoły, mimo niesprzyjającej pogody, św. Mikołaj, przypominający biskupa z Miry. Zgodnie z legendą obecnie zamieszkuje on wraz z grupą elfów Laponię, a czasami biegun północny. Na szczęście, gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, opuszcza swoją chatkę i wyrusza w daleką podróż, aby wręczyć prezenty dzieciom, które były grzeczne.

Czytaj więcej...

Wizyta św. Mikołaja w klasie I b

admin

W czwartek 6 grudnia zawitał do naszej klasy św. Mikołaj wraz ze Śnieżynkami. Na powitanie zaśpiewaliśmy piosenkę pt. "A Mikołaj pędzi". Potem czekaliśmy co powie nasz gość, no i oczywiście na prezenty. Wszystkie dzieci były szczęśliwe, bo Święty nie zapomniał o żadnym dziecku. Dzieci podziękowały Mikołajowi za przybycie i zaprosiły do siebie za rok. Spotkanie zakończyło się wspólną fotką. Po odejściu naszego gościa, dzieci oglądały zawartość otrzymanej paczuszki.

Czytaj więcej...

Jestem Bezpieczny

admin

3 grudnia 2018 roku uczniowie klas IV a, IV b i IV c wzięli udział w warsztatach profilaktycznych „Jestem bezpieczny” organizowanych przez Straż Miejską w Hrubieszowie i Komendę Powiatową Policji w Hrubieszowie Na spotkaniu poruszane były tematy dotyczące: zagrożeń z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w codziennym życiu, rozwijania postaw umożliwiających unikania, zapobiegania i pokonywania niebezpieczeństw, zapoznanie dzieci z systemem działania służb i instytucji, niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Czytaj więcej...

Andrzejkowo w klasie I a

admin

30 listopada w klasie I A odbyły się Andrzejki. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ubrane na balowo lub w przebraniu. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Dzieci gościły się i bawiły przy muzyce, a w przerwach wróżyły sobie. Były bardzo ciekawe, co czeka je w przyszłości. Wróżba z wosku, łódeczki, zakręcone zawody, korowód butów, to tylko niektóre z wróżb tego popołudnia. Wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem i sprawiły uczestnikom wiele radości. Na koniec wspólnej zabawy każde dziecko dostało pamiątkowy dyplom.

wych. Anna Kryszczuk

Czytaj więcej...