ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Ku czci Wielkiego Polaka

admin

Kardynał Stefan Wyszyński (1901- 1981)- polski duchowny, biskup, arcybiskup, prymas Polski w latach 1946- 1981. Obrońca praw człowieka, narodu i kościoła, którego wierni nazwali Prymasem Tysiąclecia. Twórca akcji duszpasterskich: Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego czy Wielkiej Nowenny Tysiąclecia, inwigilowany przez służby bezpieczeństwa Polski Ludowej oraz umieszczony w miejscu odosobnienia przez władze komunistyczne PRL. Pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego. Czcigodny Sługa Boży Kościoła katolickiego.

28 maja 2021 roku minęło 40 lat od śmierci ks. Prymasa Kar. Stefana Wyszyńskiego. W tym dniu Parafialny Zespół Caritas przy Parafii św. Mikołaja, zorganizował obchody ku czci Tego Wielkiego Polaka. Do współpracy było zaproszone Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej nr 3 i Szkoły hrubieszowskie.

Uroczystości odbywały się w następującym porządku:

1. Msza Święta – oprawa liturgiczna Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie

2. Konkursowa gala rozdania nagród i dyplomów.

Lista laureatów z naszej szkoły

Kategoria II

Maja Osińska kl. IV b

Kategoria III

I miejsce – praca indywidualna Paweł Budzyński kl. VIII c 

3. Czytanie wybranych fragmentów z książki Sługi Bożego ks. Prymasa Kar. Stefana Wyszyńskiego. “Zapiski więzienne” - przez uczniów. Naszą szkołę reprezentowali:

Klasa VIII a: Marlena Uszko, Karol Grzeszczuk, Patrycja Zając

Klasa VIII b Wiktoria Boniecka, Mateusz Tokarz

Galeria: