ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Dzień Matematyki

admin

Poniedziałek 21 czerwca był w naszej szkole DNIEM MATEMATYKI. Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w konkursach indywidualnych i zespołowych z matematyką w tle. Sprawdzali biegłość w liczeniu pamięciowym, umiejętność rozwiązywania łamigłówek matematycznych, „stroili się w cyferki”. Pomimo zbliżających się wakacji nikomu nie zabrakło entuzjazmu i zaangażowania. Podczas lekcji rozwiązywaliśmy zadania i zagadki przygotowane w postaci prezentacji „Pieniądze to nie wszystko”.

Tego dnia wszyscy uczniowie, zwłaszcza ci najmłodsi, chcąc pokazać jak ważna jest matematyka w naszym życiu przyszli do szkoły ubrani w stroje, których motywem były liczby. Kolorowe cyfry zdobiły ubrania, a nawet twarze i ręce. Najciekawsze „kreacje” zostały uwiecznione na zdjęciach.

Nie zabrakło również konkursów indywidualnych. Uczniowie próbowali za pomocą rysunku lub plakatu odpowiedzieć na pytanie „Po co nam matematyka?”. Efekty pracy uczniów możemy jeszcze nadal podziwiać na wystawie przy wejściu do szkoły oraz na II piętrze.

Wśród uczniów młodszej grupy wiekowej nagrodzono: Anię Szabat, Jagodę Kuczewską, Ulę Jóźwiak z kl. 0 „a”, Julię Bałakut, Alana Hałuchę, Julię Piłat z kl. I „b”, Karola Szwaczkiewicza, Wojtka Łabańskiego z klasy II „a”, Kasię Bałakut, Kajetana Zirebiec, Laurę Rogalską, Kamila Rocha z kl. III „a”, Natalię Czupryńską, Nikolę Stańczak, Weronikę Salę, Sebastiana Romańskiego, Martynę Grzeszczuk z kl. III „b”.

W klasach IV-VIII najciekawsze prace zaprezentowali: Jakub Staszczuk, Kacper Wosiek, Pawel Szabat, Agata Balicka z kl. IV „a”, Klaudia Szkutnik z kl. IV „c”, Kornelia Kowal, Maja Osińska kl. IV „b”, Piotr Koroński kl. VI „b”.

Po raz siedemnasty odbył się również konkurs szybkiego liczenia MISTRZ RACHUNKU.

Oto laureaci w poszczególnych poziomach klas.

klasa IV:

1. Mikołaj Miścior kl. IV c

2. Kamil Steciuk kl. IV a

3. Maciej Czarnecki kl. IV a

klasa V:

1. Zofia Umer kl. V a

2. Adam Szabat kl. V a

3. Magda Marciniuk kl. V a

klasa VI:

1. Maksymilian Kański kl. VI a

2. Paulina Sala kl. VI a

3. Ewa Kozak kl. VI a i Wiktor Świeca kl. VI c

klasa VII:

1. Filip Szymański kl. VII b

2. Mateusz Gajewski kl. VII a

3. Martyna Wesołowska kl. VII b

Cykl imprez z okazji Dnia Matematyki kierowany był do wszystkich! Nawet do tych, którzy uważają, że matematyka jest trudna. Kontakt z KRÓLOWĄ NAUK ma sprawiać przyjemność - wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Dziękujemy za wspólne świętowanie i zapraszamy w przyszłym roku.

Nauczyciele matematyki

Galeria: