Pokazy fizyczne

Wyjazdy na pokazy fizyczne to już tradycja naszej szkoły. W tym roku również skorzystaliśmy z oferty Instytutu Fizyki UMCS oraz Oddziału Lubelskiego Towarzystwa Fizycznego. W poniedziałek 12 września 2022r. wybraliśmy się grupą 41 uczniów do Lublina. Ideą pokazów z fizyki jest popularyzacja tego przedmiotu i pomoc w nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, ciekawych eksperymentów. Pokazy uświadomiły rolę doświadczeń w fizyce i udowodniły uczniom, że ta trudna dziedzina nauki, to nie tylko wzory i skomplikowane zadania, ale także bardzo ciekawe eksperymenty.

Pokazy odbyły się w dwóch aulach uczelni. W tym roku w programie znalazły się: elektrostatyka, światło i oko, płyny oraz ruch obrotowy. Nasi uczniowie brali czynny udział w przeprowadzanych doświadczeniach, co możemy obserwować na zamieszczonych zdjęciach. Pokazy przebiegały w atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru. Młodzież z wielkim zaciekawieniem przypatrywała się prezentowanym doświadczeniom i chłonęła przekazywaną wiedzę. Eksperymenty były przeprowadzone w sposób interesujący i zrozumiały dla odbiorców.

Organizatorem wyjazdu była Małgorzata Jasina- nauczyciel fizyki.

Opiekę sprawowały: Aneta Derlak, Patrycja Lipska, Małgorzata Hanc.