29 Finał akcji Sprzątanie Świata 2022 za nami

W dniu 16 września 2022 r., jak co roku, uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji "Sprzątanie Świata". W tym roku Akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2022” odbywała się pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”! Co roku uczestniczy w niej blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Kampania "Sprzątanie Świata" znana jest na całej kuli ziemskiej, dlatego też każdy zapytany nie tylko wie o co w niej chodzi, ale zapewne sam brał w niej udział, jako uczeń, student czy osoba dorosła.

Uczniowie klasy IV a pod opieką Pani Justyny Marcych oraz Pani Bożeny zebrali łącznie 9 worków odpadów.

Dzięki udziałowi w akcji „Sprzątanie Świata” uczniowie uświadomili sobie, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, mogą być w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako odpady – na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez odpowiednią segregację powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w gospodarce o obiegu zamkniętym albo jako rzeczy „z drugiej ręki” służyć innym. Uczniowie uświadomili sobie, że każdy z nas może posprzątać kawałek świata, a razem posprzątamy całą Ziemię.

Dlatego każdy człowiek, któremu na sercu leży dobro Ziemi musi o nią dbać, ale także promować przesłanie i działanie by nie śmiecić i segregować odpady.

Koordynator akcji

Justyna Marcych