Rubienalia 2022

Dnia 17 września 2022r., w związku z 622 rocznicą uzyskania praw miejskich przez Hrubieszów, w centrum miasta odbyły się Rubienalia. Jarmark, warsztaty rękodzieła ludowego, Festiwal Smaków "Food Truck”- to jedne z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Tuż po godz. 14:00 nastąpiło uroczyste przekazanie młodzieży kluczy do miasta przez Burmistrza Miasta, p. Martę Majewską. Potem rozpoczął się międzyszkolny turniej sprawnościowy, czyli IV Potyczki Żakowe o Berło Króla Władysława Jagiełły.

Brały w nich udział zarówno grupy młodzieży ze szkół podstawowych jak i średnich. Na początku przedstawiciele zespołów zaprezentowali proporczyki i w sposób niezwykle ciekawy opisali placówki, do których uczęszczają. Potem przyszedł czas na rozgrywki. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego musieli m.in. zbudować wieżę, nakarmić smoka, zapisać gęsim piórem słowa, które składają się na akt nadania naszemu miastu praw, przebrać ziarna, odnotować nowe wyrazy, odpowiedzieć na pytania dotyczące historii naszego grodu. Czas między konkurencjami umilały solistki ze szkół, w tym niezwykle utalentowana Klara Czernysz z kl. IV a. Później na scenie pojawił się DJ. Dzięki belgijce i innym muzycznym utworom cała społeczność uczniowska zintegrowała się. Na uwagę zasługuje fakt, że tańczącej młodzieży towarzyszyli również p. Burmistrz, Dyrektorzy i Nauczyciele. Po podsumowaniu punktów okazało się, że tym razem lepsi byli uczniowie ze szkół średnich. Ale wszyscy otrzymali pamiątkowe nagrody. Nasza szkoła- piękną kronikę.

Rubienalia przebiegły w bardzo miłej i pogodnej atmosferze.

Samorząd Uczniowski, opiekunowie