Jedzie święty Mikołaj...

W zwinne renifery
                     Wspaniałym zaprzęgiem
                     Pędzi w dwójki cztery.

Dnia 6 grudnia dotarł do naszej szkoły, mimo niesprzyjającej pogody, św. Mikołaj, przypominający biskupa z Miry. Zgodnie z legendą obecnie zamieszkuje on wraz z grupą elfów Laponię, a czasami biegun północny. Na szczęście, gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, opuszcza swoją chatkę i wyrusza w daleką podróż, aby wręczyć prezenty dzieciom, które były grzeczne.

Z tego względu, że w naszej szkole jest ich bardzo wiele, św. Mikołaj postanowił nas odwiedzić. Najpierw udał się do uczniów z klas 0 – III, a następnie do starszych z kl. IV- VI. Radość była ogromna, gdyż okazało się, że prezentów jest naprawdę sporo. Ledwo zmieściły się w saniach.

Do kogo trafiły? Do wszystkich, przy czym niektórzy byli w tym dniu obdarowywani podwójnie. Wszystko zależało od szczęścia w losowaniu, które zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku św. Mikołaj również odwiedzi naszą szkołę. W związku z tym już dzisiaj obiecujemy być bardzo grzeczni.