Laureatka konkursu literackiego "Debiut"

"Łzę w perłę zamienić drogą:

To ambicja poety, to jego pragnienie,

To cel, to jego życie, jego przeznaczenie’’

Alfred de Musset

Dnia 2.02.2019 r. w Zamojskim Domu Kultury odbył się finał 33. Konkursu Literackiego „Debiut”. Jury w składzie: Adrianna Sagan-Bielecka, Barbara Michalczyk, Kamil Sulima po zapoznaniu się z 34 konkursowymi pracami postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w dziedzinie prozy, poezji w kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, szkół średnich oraz studenci uczelni wyższych. Wśród laureatów znalazła się nasza uczennica – Aleksandra Szabat z kl. VII b.

Otrzymała ona nagrodę w dziedzinie poezji za wzruszające wiersze. Dla Oli był to już kolejny sukces, który odnotowała, zmagając się m.in. z uczniami z zamojskich szkół.

W ramach podsumowania bardzo popularnego wśród młodych literatów konkursu ZDK zorganizował spotkanie. Przebiegło ono wg następującego planu:

– warsztaty integracyjno-literackie poprowadzone przez jurorów konkursu, którzy kiedyś uczestniczyli w Debiucie,

– pokaz kilkunastominutowego filmu animowanego Książkowe drzewa i spotkanie z jego autorkami z Liceum Plastycznego w Zamościu,

– seminarium dla nauczycieli nt. pracy z uczniem o uzdolnieniach literackich,

- ogłoszenie wyników.

Młodej poetce, Aleksandrze, serdecznie gratulujemy sukcesu!

Nauczyciel- Ewa Sitnik- Pogwizd