ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Wycieczka do Lublina uczniów z klasy II b

admin

Klasa II b wraz z wychowawczynią p. Jadwigą Hukowską i p. Eweliną Frąc wybrała się na wycieczkę do Lublina. Uczestniczyliśmy w pięknym przedstawieniu pt. „Bajkolandia” i wspólnie z aktorami śpiewaliśmy znane z bajek piosenki. Oczywiście poprosiliśmy o bis. Po uczcie dla ducha nie mogło zabraknąć McDonalds i naszych ulubionych przysmaków. W Fikolandzie godzina zabawy zleciała szybciej niż przypuszczaliśmy. Potem odbyliśmy spacer po Starym Mieście.

Czytaj więcej...

Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”

admin

Rozstrzygnięto XV Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO-PLANETA, który prowadzony jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" w Grodzisku Mazowieckim oraz Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Uśmiechu w naszej szkole

Super User

Już od 1999 roku w pierwszy piątek października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie żółtego symbolu uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”. O dobroczynnym wpływie uśmiechu na funkcjonowanie organizmu człowieka przypominali w naszej szkole członkowie Samorządu Uczniowskiego. 5 października rozdawali uśmiechy dosłownie i w przenośni. Wchodzący do szkoły uczniowie, nauczyciele i rodzice otrzymywali od uśmiechniętych samorządowców samoprzylepne znaczki z uśmieszkami. Uczniowie dowiedli, że śmiech jest zaraźliwy i że to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli.

Klasy II a i II c w Lublinie

admin

3 października, klasy II a i II c wraz z opiekunami pojechały do Lublina. Główną atrakcją wycieczki było widowisko muzyczne - „BAJKOLANDIA” w Teatrze Muzycznym. Ten barwny, roztańczony i rozśpiewany spektakl wprowadził nas w świat bajek, znanych wszystkim dzieciom. Usłyszeliśmy największe hity filmów animowanych w wykonaniu solistów, chóru, baletu i orkiestry. Widowni najbardziej spodobały się utwory z filmów takich jak: „Kraina Lodu” i „Madagaskar”.

Czytaj więcej...

Uczniowie czytają "Pana Tadeusza"

admin

Dnia 3 października 2018 r. w sali 211, w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyło się niecodzienne spotkanie. Chcąc uczcić to doniosłe wydarzenie, przedstawiciele uczniów z klas IV- VII i z gimnazjum zasiedli przy stole, by przeczytać fragmenty arcydzieła, jakim jest epopeja narodowa pt. „Pan Tadeusz”. Jej autorem jest nasz wieszcz narodowy – Adam Mickiewicz.

Czytaj więcej...