ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Marzycielska Poczta

admin

Dnia 4 kwietnia 2019 r. już po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie z IVA i IVB pisali do chorych dzieci. Tym razem były to życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Dzieci w domu przygotowały kartki, a czasie języka polskiego wypełniły je życzeniami.

Dorota Bożek

Czytaj więcej...

Finał Konkursu Szybkiego Czytania

admin

3 kwietnia podsumowany został Konkurs Szybkiego Czytania. W czytelni szkolnej zgromadzili się uczniowie, którzy zostali laureatami konkursu i uzyskali tytuły Mistrza i Wicemistrza w szybkim czytaniu. Po trzech etapach konkursu wyniki przedstawiają się następująco:

Mistrz szybkiego czytania klas IV Bartłomiej Krawczuk

Wicemistrz szybkiego czytania klas IV Szymon Tomaszewski

Mistrz szybkiego czytania klas V Bartosz Czerwiński

Wicemistrz szybkiego czytania klas V Zuzanna Wolanin

Mistrz szybkiego czytania klas VI Karol Grzeszczuk

Wicemistrz szybkiego czytania Amelia Suś

Mistrz szybkiego czytania klas VII Karol Derlak

Wicemistrz szybkiego czytania klas VII Magda Chrzanowska

Mistrz szybkiego czytania klas VIII Miłosz Domina

Wicemistrz szybkiego czytania klas VIII Honorata Dobrowolska

Tytuł Mistrza Szkoły w szybkim czytaniu uzyskał Miłosz Domina, Wicemistrzem Szkoły szybkiego czytania został Karol Grzeszczuk. W konkursie wzięło udział 48 uczniów. Organizatorem była biblioteka szkolna.

Warsztaty chemiczne

admin

W dniach 4 i 5 marca w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się warsztaty chemiczne. W tym czasie sale lekcyjne zamieniły się w laboratorium chemiczne, a uczniowie mieli okazję do doskonalenia umiejętności planowania doświadczeń, posługiwania się sprzętem laboratoryjnym oraz wnioskowania na podstawie własnoręcznie przeprowadzonych eksperymentów.

Czytaj więcej...

Wizyta w parku rozrywki BOUNCE

admin

28 marca 2019 r. uczniowie klas Va, Vb i VIa Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie z panią Dorotą Witkowską, Eweliną Frąc i Darią Germańską-Bednarczuk wybrali się do Lublina. Humory dopisywały już podczas jazdy autokarem. Pierwszym etapem naszej wycieczki był pobyt w największym w Europie dmuchanym parku rozrywki BOUNCE, wypełnionym dmuchanymi trampolinami. Wielokolorowy plac zabaw, tor przeszkód, 5-metrowa zjeżdżalnia czy 4-metrowa ścianka wspinaczkowa to tylko przykłady atrakcji, które zachęcały do podskoków w BOUNCE.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski "Wierszyki łamiące języki"

admin

Z nie lada wyzwaniem zmierzyli się uczniowie z oddziału przedszkolnego, biorąc udział w konkursie recytatorskim pt. „Wierszyki łamiące języki”. Pierwszy ich szkolny konkurs, pierwszy występ przed publicznością i komisją i trudność w postaci wymagających językowo wierszyków. Główna nagroda przypadła Alicji Regule, która zaprezentowała się w wierszu Agnieszki Frączek

Czytaj więcej...