ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Wystawy Samorządu Uczniowskiego

admin

Samorząd Uczniowski przygotował w maju kilka gazetek i wystaw różnorodnych ze względu na tematykę. Na początku miesiąca na szkolnym korytarzu pojawiła się ciekawa wystawa ukazująca malownicze rejony Azji odwiedzone przez naszą absolwentkę, Karolinę Suchecką, i jej męża. Młodzi podróżnicy wędrowali po tym niezwykle barwnym kontynencie przez dziewięć miesięcy. Dzięki ciekawości świata, chęci spełnienia marzeń i planów o dalekich, egzotycznych podróżach zdobyli obszerną wiedzę na temat tradycji, kultury Azjatów, fauny, flory, wyjątkowych zabytków, atrakcji turystycznych Kirgistanu, Chin, Wietnamu, Kambodży i Sumatry.

Kilkumiesięczna wędrówka umożliwiła młodym turystom (a zarazem wolontariuszom) nawiązanie znajomości z ludźmi z całego świata, którzy, tak jak oni, zapragnęli pewnego dnia poznać smak przygody.

Samorząd przygotował na początku miesiąca jeszcze jedną wystawę, która została poświęcona p. Stanisławie Burdzie, wspaniałej polonistce, poetce, animatorce kultury od 1954 r. związanej z Ziemią Hrubieszowską. Mimo że twórczyni poezji wywodziła się z Zakrzowa z woj. małopolskiego, całym sercem ukochała naszą Małą Ojczyznę. Dowodem na to stały się przepiękne wiersze, chętnie czytane i recytowane przez dzieci i hrubieszowską młodzież.

Aby upamiętnić wybitną postać, artystkę obdarzoną niezwykłą wrażliwością, Samorząd Uczniowski wraz z uczniami z klas szóstych i siódmych przygotował gazetkę, na której pojawiły się wiersze poetki oraz barwne ilustracje.

Wiosna nad Bugiem

w nadbużański krajobraz

Vivaldi skowronkiem

płynie

 

z przydrożnych kapliczek

majowe Ave Maryja

 

z wierzb sędziwych

godowy klekot

bocianów

 

na drugi brzeg ptaki- listy kresowe

płyną

 

Galeria: