„Tolerancja i szacunek wobec innych”

Super User

Dnia 21 marca uczniowie klasy VII a wraz z wychowawcą uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez panią Magdalenę Bień pracownika Hrubieszowskiego Domu Kultury na temat szeroko rozumianej tolerancji. Celem warsztatów było podniesienie kompetencji dotyczących zapobiegania i przeciwdziałania nietolerancji w grupach młodzieżowych oraz zwiększenie wiedzy na temat praw człowieka. Równie ważnym zadaniem było wpojenie umiejętności empatii wobec ludzi odmiennych, jak i umiejętności komunikacji międzykulturowej. W przedstawionych scenkach uczniowie starali się jak najlepiej odegrać swoje role, zachęcając tym samym całą grupę do dyskusji. Podczas burzy mózgów i prac plastycznych wykazywali się niezwykłą inwencją i wielością sposobów rozumienia tolerancji.

Młodzież chętnie i aktywnie wypowiadała się na tematy związane z tolerancją, a same warsztaty zostały bardzo dobrze odebrane przez samych uczestników.

Justyna Marcych