Szkolne Dni Matematyki w Trójce

W dniach 12-15 marca 2018 r. już po raz trzeci zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 3 Szkolne Dni Matematyki. Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka. Wszak „Matematyka jest królową nauk”. Uczniowie rywalizowali w konkursach indywidualnych i zespołowych z matematyką w tle. Sprawdzali biegłość w liczeniu pamięciowym, umiejętność rozwiązywania łamigłówek matematycznych, komponowali cyfrowe kompozycje, „stroili się w cyferki”. Było dużo zabawy, śmiechu i zamieszania. Zaangażowanie uczniów było bardzo duże. W przygotowaniach i zmaganiach matematycznych brała udział cała szkoła.

Chcielibyśmy przedstawić nazwiska uczniów, którzy otrzymali nagrody i wyróżnienia w konkursach indywidualnych – jest ich naprawdę wielu.

Konkurs plastyczny pt.: „Wesołe cyferki” w klasach I-III. Efekty pracy uczniów mogliśmy podziwiać na wystawie prezentowanej przy wejściu do szkoły. Najciekawsze prace zaprezentowali:

I miejsce: Emilka Wac kl. III b, Klaudia Szkutnik kl. I c, Michał Osika kl. III d

II miejsce: Amelka Frańczuk z III b, Wiktoria Ślepecka z kl. III c, Klaudia Gniecka z III c

III miejsce: Rafał Dobrowolski z III b, Piotr Koroński z III c, Klaudia Gryniewicz z III c

Wielu uczniów młodszej grupy wiekowej otrzymało wyróżnienia:

kl. I a: Hanna Gubała, Ewa Chwedczuk, Hanna Chwedczuk

kl. I c: Kamil Steciuk kl. II a: Angelika Walicka, Magda Marciniuk, Paulina Bazylewicz, Patrycja Żyłowska

kl. III a: Ewa Kozak, Izabela Sawicka, Gabrysia Śmietanka, Amelia Grzymała, Natalia Tchórzewska, Olga Czajkowska, Szymon Tomaszewski, Wiktor Grzeszczyk, Magda Jurak

kl. III b: Nina Podskarbi, Wiktor Świeca, Miłosz Kuropatwa, Anastazja Sala, Dagmara Dąbrowska, Rafał Dobrowolski, Amelka Frańczuk, Paulina Sala, Zuzia Bachusz, Jakub Marcych, Karol Marcych

kl. III c: Anna Wiśniewska kl. III d: Amelka Zielińska, Patryk Kozłowski, Martyna Szpakowska, Anna Krajewska, Jakub Mojsym

W indywidualnym konkursie „Mistrz Rachunku” uczniowie klas II-VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum sprawdzali biegłość w liczeniu pamięciowym. W klasach IV –VI taki konkurs odbył się już po raz piętnasty, w klasach II i III SP po raz drugi a w gimnazjum po raz trzeci. Konkurs cieszy się dużym powodzeniem wśród uczestników i zapewne będzie on kontynuowany w latach następnych.

Zwycięzcami w konkursie „Mistrz Rachunku” zostali:

KLASY II-III MISTRZOWIE KLAS

klasa II a: Szymon Hapoński klasa III a: Mikołaj Guluk

klasa III b: Zuzia Bachusz

klasa III c: Marta Lenard, klasa III d: Patryk Kozłowski, Martyna Szpakowska, Maksymilian Kański

WICEMISTRZOWIE KLAS

klasa II a: Paulina Bazylewicz, Adaś Szklarz

klasa III a: Ewa Kozak, Michał Ostasz

klasa III b: Anastazja Sala, Anna Zinkiewicz, Wiktor Świeca, Karol Marcych, Lena Serafin

klasa III c: Oskar Lenard, Marcel Markiewicz, Michał Martyniuk, Krzysztof Hraciuk, Alan Księżyk, Bartek Krawczuk, Maciej Świstowski, Ania Wiśniewska, Dominika Szajnoga, Filip Hojda

klasa III d: Michał Osika, Natalka Kwarcińska

klasy IV: 1. Christian Poźniak kl. IV b

2. Martyna Szumiata kl. IV c

3. Martyna Wesołowska kl. IV b

klasy V:

1. Patrycja Zając kl. V a

2. Jakub Gąsior kl. V a

3. Marlena Uszko kl. V a

klasy VI:

1. Karol Derlak kl. VI a

2. Aleksandra Szabat kl. VI b

3. Oliwia Rybaczuk kl. VI b

klasy VII:

1. Daria Pirogowicz kl. VII c

2. Kacper Gryniewicz kl. VII a

3. Julia Kopczyńska kl. VII a

Gimnazjum:

1.Tomasz Budzyński kl. II a

2.Bartłomiej Fijołek kl. III a

3.Katarzyna Tokarczuk kl. I a

Mamy nadzieję, że to święto na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów oraz , że udało nam się pokazać, że matematyka nie musi być nudna i trudna. Konkursy przeprowadził zespół matematyków. Nagrody w formie drobnych upominków zostały ufundowane przez Urząd Miasta, PZU, Dyrekcję Szkoły oraz Radę Rodziców przy SP3.

Nauczyciele matematyki gorąco dziękują wszystkim, którzy wspierali organizatorów.