Wycieczka w Pieniny klas czwartych

Super User

Na dwudniową autokarową wycieczkę w Pieniny uczniowie klasy IV a i IV b pojechali 17-18 maja 2018 r. wraz z panią Dorotą Witkowską, panią Eweliną Frąc i panem Tomaszem Lenardem. Pierwszym punktem programu był przejazd do Jaworek i wędrówka Wąwozem Homole. Wspaniałe widoki, szum drzew, świeże powietrze – tym mogliśmy się raczyć. Najbardziej niesamowite wrażenie wywierają tzw. Kamienne Księgi, znajdujące się tuż przy wyjściu szlaku z Wąwozu Homole. Tworzą one płaskie skały "poukładane" jedna na drugiej, w których zapisane są wszystkie losy ludzkie. Niezapomnianym przeżyciem było spotkanie na szlaku pasterza ze stadem potulnych owieczek.

Nie da się ukryć, że teren Pienińskiego Parku Narodowego i okolic jest naprawdę wyjątkowy. Na szczycie chwila odpoczynku, a potem kolejne atrakcje – taras widokowy i zejście w dół. Następnym punktem programu było zwiedzanie Szczawnicy oraz zakup niezapomnianych pamiątek. Będąc w uzdrowisku skorzystaliśmy z pijalni wód pochodzących ze źródeł o pięknych nazwach - Helena, Magdalena, Jan, Aniela i innych.

Podczas drugiego dnia wycieczki grupę czekało zwiedzanie wozowni, a następnie z panią przewodnik, która nie pozwoliła nam się nudzić, udaliśmy się na zamek. Według legendy straszy w nim Biała Dama. Następnie resztkami sił udaliśmy się na statek. W czasie jego trwania uczniowie podziwiali nie tylko same góry, które wyglądają naprawdę monumentalnie, ale także ruiny zamku Czorsztyńskiego, zamek w Niedzicy, Pieniński Park Narodowy oraz mieli możliwość zapoznania się z historią powstania zalewu czorsztyńskiego.

Ostatnim etapem naszej wycieczki był wyjazd i zjazd kolejką linową na Palenicę. Drobne zakupy w Szczawnicy i obiad kończyły spotkanie z Pieninami.