Projekt "Stonoga Klementyna" w klasie I b

Utworzono: poniedziałek, 02, marzec 2015 admin

Ponad trzy miesiące uczniowie klasy Ib pracowali nad projektem pt. „Stonoga Klementyna, Lila i Maryla”. Dzieci na dodatkowych zajęciach artystycznych wykonały piękną , kolorową stonogę i nadały jej imię Klementyna. Zgodnie z metodą projektu zaprojektowaliśmy kolory i wzór skarpetek, bucików, brzuszki wykonane z talerzy papierowych ozdobiliśmy też w wybrany sposób. Najwięcej problemu było z głową stonogi, jej kapeluszem, czułkami kolorem i kształtem oczu. Doszliśmy do wniosku, że stworzymy też Lilę i Marylę jej młodsze koleżanki.

Radosne stonogi są już w naszej klasie na ścianie i co najważniejsze służą dzieciom jako ”swoiste liczydło” klasowe. Mnóstwo matematyki wykonaliśmy przy pracy nad zwierzątkami sprawdzając i przeliczając czy wszystko się zgadza. Teraz Klementyna, Lila i Maryla pomagają dzieciom w zadaniach w zeszytach na tablicy i zabawach matematycznych. W razie czego służą pomocą.

Wychowawczyni kl. I b p. Jadwiga Hukowska

Galeria