Maluszki odwołują zimę

Drukuj
Utworzono: czwartek, 26, marzec 2015 admin

Najmłodsi uczniowie wyszli na spotkanie nadchodzącej wiosny. Przywoływali ją na różne sposoby. Myślą przewodnią wszystkich działań było hasło "O wiośnie kolorowo i radośnie". W pierwszej kolejności należało przystroić salę lekcyjną tak, by polubiła ją wiosna. Tuż pod sufitem pojawiły się barwne ptaszki, kształtki piankowe przybrały postać wiosennych kwiatów, gałązki w wazonach zazieleniły się od bibułkowych listków. Tablice dekoracyjne wypełniły różnorodne prac plastyczne. W tak przygotowanej sali można było zacząć wspaniałą zabawę.

Dzieci z radością pokonały gąsienicowy labirynt. Potem przez chwilę zamieniły się w tęczowe stonogi, które wędrowały po całej klasie. Zaraz po tym, sala rozbrzmiewała wesołym śpiewem i improwizacjami tanecznymi z kolorowymi pomponami. Wszyscy wypatrywali wiosnę. Każdy zadawał sobie pytanie: czym przyjedzie samochodem, rowerem, motorem? Padła odpowiedź, że samochodem, ubrana w kwiecistej sukience. Za chwilę samochód i sukienka dla wiosny były gotowe, dzięki zgodnej i wytrwałej pracy małych rączek.

W ten sam sposób również powstała kukła Marzanny - symbol odchodzącej zimy. Dzieciom trudno było się z nią rozstawać, dlatego kolorowa panna przyglądała się jak maluchy wymachują "tańczącymi" chustkami, czy koncertują na instrumentach w rytm znanych melodii. Wiosną rozbudzają się do życia różne zwierzątka. Nie zabrakło ich również u nas. Hałasujące żabki, pieski, kotki , a nawet tygrysy rozochociły się do powitania wiosny. Dzielnie radziły sobie z różnymi zadaniami.

Owocowa gra napełniła dzieci siłą do dalszej zabawy. Duch rywalizacji obudził się podczas maratonu skakania przez skakanki, które po spełnieniu swojej roli, dzięki kreatywności i pomysłowości dzieci, zaczęły przybierać różne kształty. Przy następnym wyzwaniu uczestnicy musieli być bardzo skupieni i ostrożni, wymagało tego przejście między naprężonymi, gęsto ułożonymi skakankami. W czasie trwania imprezy sukcesywnie powstawał ogród pełen wiosennych kwiatów, zbudowanych z drobniutkich elementów przyczepionych do siebie magnesami. Uczniowie włożyli w to zadanie wiele wysiłku i precyzji. Z satysfakcją podziwiali efekty swojej pracy.

Dzieci przekonały się jak dużo radości, zalet płynie ze wspólnej pracy i zabawy. Nauczyły się, że warto wspomagać siebie nawzajem i wspierać w trudnych chwilach. Po raz kolejny nauka w naszej szkole wypłynęła z ukierunkowanej, wesołej zabawy, która angażuje wszystkie maluchy, a co najważniejsze jest podstawową i ulubioną formą ich aktywności.

Organizatorem imprezy była Anna Kryszczuk

 

Galeria:

 

© 2012-2016 Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by joomla

Powered by Joomla 1.7 Templates