Literackie sukcesy - Słupsk 2015

Drukuj
Utworzono: wtorek, 21, kwiecień 2015 admin

XXXI Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej – Słupsk, 2015 r. został rozstrzygnięty. Główne cele konkursu to od lat: inspirowanie zainteresowań literackich, promowanie utalentowanej literacko młodzieży, rozbudzanie wyobraźni, wrażliwości, zachęcenie dzieci i młodzieży polonijnej do podejmowania prób literackich w języku polskim, umożliwienie udziału w literackiej zabawie dzieciom specjalnej troski. 31 lat jego istnienia zaowocowało wydaniem 24 książek z wierszami i opowiadaniami laureatów i wyróżnionych.

Społecznie pracującymi jurorami są poeci, pisarze, dziennikarze, krytycy literaccy, pracownicy naukowi Akademii Pomorskiej w Słupsku, nauczyciele poloniści, pod przewodnictwem znanej poetki i przyjaciółki konkursu, a od 2015 roku także jego Patronki – pani Wandy Chotomskiej, według której jest to największa w kraju impreza kulturalna poświęcona młodym talentom literackim i promująca dziecięcą i młodzieżową twórczość.

Na XXXI Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży nadesłano 6138 zestawów wierszy i opowiadań z 487 szkół podstawowych, gimnazjów i – po raz pierwszy ze szkół ponadgimnazjalnych – z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Litwy. Nagrodzone utwory literackie laureatów konkursu zostaną opublikowane w książce „Portret ze słów” i będą wręczone młodym literatom podczas uroczystej gali 25 maja 2015 r. w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.

Uznając za zasadnicze kryteria: oryginalności tekstu, literackości pomysłu i ujawnionego talentu autora, komisja wyłoniła 127 laureatów i wyróżniła 225 uczniów w czterech grupach wiekowych:

  • klasy I – IV szkoły podstawowej,
  • klasy V – VI szkoły podstawowej,
  • klasy I – III gimnazjum
  • klasy I – III szkół ponadgimnazjalnych w dwóch kategoriach: poezja i proza oraz 14 w kategorii „Wiersze malowane”.

Wśród nagrodzonych są uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie:

w kategorii poezja:

  • wyróżnienie - Martyna Wiśniewska uczennica klasy IV c za wiersz "Puste miejsce"

W kategorii proza wyróżnienia otrzymali:

  • Miłosz Kondrak kl. IV a za utwór "Gucio-król podwórka"
  • Maja Baranowska kl. IV c za opowiadanie "Poszukiwanie zaginionego obrazu"

Gratulujemy sukcesu naszym poetom i pisarzom oraz ich opiekunom paniom: Marcie Słupnej i Annie Dzik.

 

© 2012-2016 Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by joomla

Powered by Joomla 1.7 Templates