Bolesław Prus - nasz rodak

Utworzono: czwartek, 21, maj 2015 admin

19 maja 2015 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny ,,Bolesław Prus – nasz rodak”. Jego organizatorami byli : Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie i Samorządowy Zespół Szkół w Mirczu. Cele konkursu to : przybliżenie uczniom sylwetki i twórczości Bolesława Prusa, uświadomienie poczucia dumy z przynależności do Małej Ojczyzny, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i recytatorskich, integracja szkół. Konkurs przebiegł w dwóch etapach.

Pierwszy wiązał się z rozwiązaniem testu, którego tematem przewodnim było życie naszego rodaka – Bolesława Prusa. Aby prawidłowo rozwiązać zadania zamknięte i otwarte, uczniowie musieli poświęcić wiele godzin na zapoznanie się z literaturą, szczegółową biografią pisarza.

Z naszej szkoły podjęli się tego uczniowie z kl. VIa – Aleksandra Dzirba, Weronika Grzyb i Piotr Perelmuter, który po konkursie znalazł się w grupie trzech osób, które uzyskały najlepszy wynik za rozwiązanie testu ( po dogrywce – II).

Drugi etap to recytacja wybranego fragmentu prozy Bolesława Prusa.

Do tej konkurencji przystąpiły uczennice z kl. VI a – Magdalena Bojarczuk i z kl. VIb – Izabela Ciesielczuk i Marta Markiewicz. Dziewczyny zaprezentowały wysoki poziom artystyczny i dlatego otrzymały pochwały , a Marta i Iza – dodatkowo wyróżnienia.

Organizatorzy konkursu pod koniec zmagań podziękowali uczestnikom i ich opiekunom za przybycie, godne reprezentowanie swoich szkół (było ich pięć) i po rozdaniu pamiątkowych dyplomów i nagród książkowych zaprosili na kolejną już edycję konkursu o Bolesławie Prusie.

Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów i dużego poziomu wiedzy o sławnym pisarzu.

Opiekunowie uczniów- p. Anna Dzik i p. Ewa Sitnik – Pogwizd.

Zdjęcia: