”Profilaktyka próchnicy zębów”

Drukuj
Utworzono: środa, 03, czerwiec 2015 admin

W ramach realizacji programu ”Profilaktyka jamy ustnej” dnia 1 czerwca uczniowie klasy IV „a” Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie wraz z wychowawcą p. Justyną Marcych uczestniczyli w ciekawych zajęciach, w których poruszone zostały różne zagadnienia związane z profilaktyką stomatologiczną. Spotkanie poprowadziły higienistki stomatologiczne: p. Katarzyna Horbaczewska - Skóra, p. Sylwia Dąbrowska oraz pielęgniarka szkolna p. Marię Kapyś.

Akcja profilaktyczna została zorganizowana przez Market Carrefour Hrubieszów z myślą o ochronie zdrowia dzieci, żeby poprzez działania edukacyjne wytwarzać w nich potrzebę dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się także jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poznały budowę zęba, a także dowiedziały się, jak ważne są regularne wizyty u stomatologa.

Zespół Szkół Miejskich nr 3 składa serdeczne podziękowania p. Danielowi Buchowieckiemu, nauczycielowi Zespołu Szkół nr 1 oraz kierownictwu Marketu Carrefour Hrubieszów za zaproszenie i zorganizowanie tej akcji.

 

Galeria:

 

© 2012-2016 Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by joomla

Powered by Joomla 1.7 Templates