Konkurs "Nasz patron mjr Henryk Dobrzański "Hubal"

Utworzono: piątek, 29, kwiecień 2016 admin

Dnia 25 kwietnia 2016r. w szkole odbył się konkurs pod hasłem ,,Nasz Patron mjr Henryk Dobrzański „Hubal”, zorganizowany przez nauczyciela historii p. Irminę Spisacką. Głównym celem konkursu jest przybliżanie życia i działalności patrona szkoły majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, poszerzanie wiedzy na temat patrona szkoły, wyeksponowanie cech bohatera godnych naśladowania przez młodego człowieka, a także rozbudzanie patriotyzmu narodowego, poszerzanie wiedzy o działalności żołnierzy w czasie II wojny światowej i promowanie patriotyzmu działalności bohaterów historycznych.

Konkurs składał się dwóch etapów, skierowanych do uczniów klas IV – VI, a także konkurs plastyczny skierowany do klas I-IV.

I etap -Test wiedzy o patronie „Hubalu” dla klas IV-VI, który zawierał 20 pytań. W teście brały udział trzyosobowe drużyny reprezentujące daną klasę.

II etap - prezentacja multimedialna o określonej tematyce, związanej z patronem. Klasy V a,b,c – „Życie prywatne i hobby majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Klasy VI a, b – „Działalność wojskowa i wojenna majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Konkurs plastyczny skierowany był dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej pod hasłem „Sylwetka majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Komisja konkursowa w składzie: p. Irmina Spisacka, p. Alicja Dudas, p. Anna Świstowska oceniła pracę uczestników konkursu. Oto wyniki konkursu

Test wiedzy, liczba uczestników- 19 uczniów

I msc – Tomasz Budzyński-kl.VI a – 20 punktów

II msc- Grzegorz Kędzierski-kl.V b – 19 punktów

III msc- Klaudia Lachowska-kl. V c – 17 punktów

Udział: kl. IV a - Kacper Tomaszewski, Karol Derlak, Milena Turzyńska

kl. IV b - Szymon Migas, Roksana Więsyk, Paweł Płonkowski

kl. V a – Dominika Czupryńska

kl. V b – Nicole Budzowska, Amanda Greń

kl. V c – Julia Ciemięga, Patrycja Gontarz

kl. VI a - Jakub Kozik, Antoni Zaprzała

kl. VI b – Oliwia Mołczan, Patrycja Korońska, Marta Suchodolska

Prezentacja multimedialna (drużynowo)

I msc - VI a, II msc – V b, III msc – VI b, Wyróżnienia: kl V a, V c

Konkurs plastyczny: KATEGORIA KLAS IV:

I msc – Oliwia Romanowicz- kl. IV b, II msc – Karolina Zimon-kl. IV b

KATEGORIA KLAS I-III Klasy III: I msc-Mikołaj Patkowski –III a, II msc-Bartosz Pawelec-IIIa, III msc-Jakub Gąsior-III a i Marlena Uszko-III a

Klasy II: I msc-Cezary Rosiński-II a, II msc-Dagmara Repeć-II a, III msc-Tomasz Kowalczuk-II b.

Klasy I: I msc – Natalia Tchórzewska-I a i Paulina Zając-I d, II msc- Paulina Dziumaga-I d, III msc-Natalia Kwarcińska-I d.

Wszystkim nagrodzonym w konkursie serdecznie gratulujemy sukcesu. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za chęć przystąpienia do rozgrywek i za trud włożony w naukę oraz wykonanie prac.

Irmina Spisacka