Promocja zdrowego stylu życia

Utworzono: piątek, 29, kwiecień 2016 admin

25 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy VI a wzięli udział w 2 godzinnych zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez pana Tomasza Kołodziejczyka, psychologa, socjologa i terapeutę uzależnień. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się, w jaki sposób radzić sobie z zagrożeniami współczesnego świata. Prowadzący przekazał uczniom wiadomości na temat kształtowania prawidłowych relacji międzyludzkich, zdrowego stylu życia, organizowania czasu wolnego, rodzajów, przyczyn i skutków uzależnień (papierosy, alkohol, narkotyki, gry komputerowe, Internet, itp.).

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, prezentowali swoją wiedzę i umiejętności, chętnie brali udział w ćwiczeniach. Dostrzegli negatywny wpływ nikotyny, alkoholu, narkotyków, gier komputerowych na funkcjonowanie człowieka. Rozwijali, kształtowali postawy asertywne oraz umiejętność skutecznego odmawiania. Uczyli się, jak zagospodarować wolny czas i zapewnić sobie zdrowy styl życia. Dostrzegli negatywne skutki uzależnień. Rozwijali umiejętność radzenia sobie z presją rówieśniczą. Dokonywali oceny i samooceny swojej pracy warsztatowej.

Podczas zajęć zastosowano wiele różnorodnych i ciekawych ćwiczeń rozwijających asertywność u uczniów.

Pedagog szkolny Urszula Suplicka