Są laureaci w "Zawsze niech będzie..."

Utworzono: środa, 04, maj 2016 admin

W XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Dla Dzieci i Młodzieży "Zawsze niech będzie …”, którego organizatorami są SOSW oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną "Wszyscy Razem” w Zamościu, uczestniczyli uczniowie z hrubieszowskiej Trójki. Konkurs miał na celu integrację z osobami niepełnosprawnymi poprzez różne formy twórczości dzieci i młodzieży i przebiegał w formie literackiej, plastycznej i muzycznej.

FORMA MUZYCZNA 27 nauczycieli i instruktorów z 23 placówek zgłosiło 41 solistów oraz 16 zespołów.

13 kwietnia 2016 roku Komisja Konkursowa powołana przez organizatorów w składzie: PRZEWODNICZĄCY: Piotr Giska - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu CZŁONKOWIE: Beata Buczek - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zamościu Agnieszka Brylewicz - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zamościu przesłuchała uczestników, dokonała oceny, biorąc pod uwagę walory artystyczne, inwencję twórczą, wrażliwość, a dodatkowo w przypadku wykonawców niepełnosprawnych rodzaj oraz stopień niepełnosprawności i postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia.

Wśród laureatów znaleźli się:

Zespół wokalny ONE w kategorii zespoły gimnazjalne – I MIEJSCE Gimnazjalistki z zespołu ONE to: Agata Łaba, Justyna Szlonzak, Aleksandra Kędziera z klasy II a, Julia Dąbrowska z III b oraz uczennice klasy I b Marta Markiewicz i Małgorzata Pitus.

Karol Derlak- II MIEJSCE w kategorii soliści z klas IV-VI

FORMA PLASTYCZNA 73 nauczycieli z 31 placówek oświatowych zgłosiło 448 prac uczniów.

18 kwietnia 2016 roku Komisja Konkursowa powołana przez organizatorów w składzie: PRZEWODNICZĄCA: Barbara Szeptuch – plastyk, nauczyciel Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu CZŁONKOWIE: Beata Latymowicz – członek Stowarzyszenia na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” w Zamościu Małgorzata Czuj- konsultant ds. edukacji artystycznej Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli dokonała oceny prac, biorąc pod uwagę walory artystyczne, inwencję twórczą, wrażliwość, a dodatkowo w przypadku autorów niepełnosprawnych rodzaj oraz stopień niepełnosprawności.

W kategorii klas IV-VI

I MIEJSCE zdobyła Milena Turzyńska z klasy IV a

WYRÓŻNIENIE otrzymała praca Aleksandry Szabat z klasy IV b

Podsumowanie Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 20 maja 2016 r. o godz. 10.00 w Zamościu.

Gratulujemy wszystkim artystom i życzymy kolejnych sukcesów.