Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”

Utworzono: piątek, 06, maj 2016 Tomek

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”, organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie, przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: dla klas 3-4 oraz dla klas 5-6 szkoły podstawowej. Uczniowie musieli wykazać się rozległą wiedzą na temat ekologii i ochrony środowiska, znacznie wykraczającą poza program nauczania. Miło nam poinformować, że w XIII edycji konkursu z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie na szczeblu krajowym w kategorii Adept, przeznaczonej dla klas V i VI

wyróżnienie otrzymali :

Kinga Żuraw i Karol Krystkowiak z klasy V b ,

wynik bardzo dobry.:

Julia Ptak z klasy IV a i Grzegorz Kędzierski z klasy V b.

Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Świetne wyniki naszych wychowanków świadczą o ich wysokim poziomie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych wśród uczniów szkół w całej Polsce. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczniów do konkursu przygotowywała p. Justyna Marcych.