"Kolorowe Ranczo"

Utworzono: sobota, 11, czerwiec 2016 admin

Dnia 10 czerwca klasy I a,b,d wybrały się na wycieczkę do Zamościa i Łabuń. W centrum zabawy Jaś i Małgosia wesoło bawiły się korzystając z trzech zjeżdżalni, suchego basenu z piłeczkami, przejść rurowych, tajemniczych labiryntów oraz sali zabaw. Kolejną atrakcją było gospodarstwo Agro - Edukacyjne "Kolorowe Ranczo". Dzieci poznały właścicieli rancza i jej mieszkańców, którymi były przeróżne zwierzątka, takie jak kozy, owce, króliki, kaczki, kury.

Była też czarna świnka Dorotka i brązowy kucyk, który jest od niedawna. Dzieci pokochały te piękne zwierzątka. Karmiły je, przytulały, a małe kózki były dosłownie noszone na rękach. Później przyszedł czas na przeróżne zabawy drużynowe i inne takie jak turlanie w rurze, zabawa szczur, przeciąganie liny. Była tez wojna na mąkę, która dostarczyła niesamowitych przeżyć.

Po wyładowaniu energii właścicielka rancza p. Ewa Wieczorek zaprosiła nas na poczęstunek. Mieliśmy okazję spróbować koziego sera. Jedliśmy z apetytem chlebek z twarożkiem, w którym był świeży zielony ogórek i zioła. Były też sodziaki, to znaczy placki pieczone na sodzie, które były smarowane wiśniowym dżemem. Niektóre dzieci po raz pierwszy piły kozie mleko.

Było super. Zmęczeni, ale wybawieni, z pełnymi brzuszkami i pamiątkami wróciliśmy do domów. Dziękujemy p. Małgosi Hanc, która jeździła z nami jako opiekun wycieczki.

Wychowawcy: Ewa Janicka, Alicja Ryszkowska, Dorota Wawrzyniuk