ul. Zamojska 16, 22-500 Hrubieszów · tel. 84 696 31 10 · sekretariat czynny 7:30–15:30
Aktualności

Kodowanie na języku polskim? Czemu nie!

W minionym tygodniu obchodziliśmy Europejski Tydzień Kodowania. Jak się okazuje, język informatyczny jest narzędziem dość uniwersalnym i kodować można również na języku polskim! Tak naprawdę nie potrzeba nawet komputerów ani połączenia z Internetem, aby nauczyć się myślenia programistycznego.

Przekonali się o tym uczniowie klas siódmych, którzy mieli okazję powtórzyć wiadomości dotyczące środków stylistycznych poprzez rozkodowanie obrazka. Świetnym treningiem logicznego myślenia były też gry Cody Roby, w trakcie których drużyny miały za zadanie pomóc Małemu Księciu odnaleźć drogę do Róży, albo też – w innej wersji – stoczyć pojedynek między Aslanem i Białą Czarownicą. Całe szczęście była to tylko gra, ponieważ wynik nie zawsze był zgodny z treścią lektury.

Przeprowadzone lekcje były ciekawą alternatywą dla tradycyjnych ćwiczeń.

Galeria (20 zdjęć)

Zdjęcie 1 z galerii wydarzenia
Zdjęcie 2 z galerii wydarzenia
Zdjęcie 3 z galerii wydarzenia
Zdjęcie 4 z galerii wydarzenia
Zdjęcie 5 z galerii wydarzenia
Zdjęcie 6 z galerii wydarzenia
Zdjęcie 7 z galerii wydarzenia
Zdjęcie 8 z galerii wydarzenia
Zdjęcie 9 z galerii wydarzenia
Zdjęcie 10 z galerii wydarzenia
Zdjęcie 11 z galerii wydarzenia
Zdjęcie 12 z galerii wydarzenia
Zdjęcie 13 z galerii wydarzenia
Zdjęcie 14 z galerii wydarzenia
Zdjęcie 15 z galerii wydarzenia
Zdjęcie 16 z galerii wydarzenia
Zdjęcie 17 z galerii wydarzenia
Zdjęcie 18 z galerii wydarzenia
Zdjęcie 19 z galerii wydarzenia

Nasi partnerzy

Bank Spółdzielczy w Dołhobyczowie Wydział Politologii UMCS Akademia Cisco Kapitał Ludzki

Uczestniczymy

Laboratoria przyszłości Erasmus+ Akredytacja Erasmusa Szkoła dobrego wychowania Szkoła myślenia pozytywnego Zachowaj Trzeźwy Umysł Wiarygodna Szkoła Szkoła bez przemocy Lepsza Szkoła Z kulturą mi do twarzy Projekt Tradycyjny Sad