Ogólnopolski program Ekstraklasa

Utworzono: wtorek, 13, maj 2014 admin

Uczniowie klasy III c przystapili do ogólnopolskiego programu Ekstraklasa przygotowanego przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne. Każdy uczeń otrzymał pakiet treningowy zawierający karty z zadaniami rozwijającymi m.in. umiejętności liczenia, logicznego myślenia i rozwiązywania złożonych zadań tekstowych. Podstawowe zadania rozwiązywano na zajęciach lekcyjnych, natomiast te, które wykraczały poza podstawę programową analizowano na Treningu twórczości czyli zajęciach pozalekcyjnych.

Wskazana forma dostarczyła uczniom nowych doświadczeń, radości ze wspólnej nauki i przyczyniła się do ich sukcesów.

Pięcioro uczniów zdobyło tytuł laureata konkursu matematycznego i zakwalifikowało się (obok 26 uczniów z całego powiatu) do III etapu konkursu MiMAK – Milusińskich Matematyczny Konkurs dla Klas III.

Spośród 31 uczestników konkursu na szczeblu powiatowym najlepiej zaprezentował się Miłosz Kondrak, który zdobywając 29 punktów na 30 możliwych zajął I miejsce i zakwalifikował się do finału w Zamościu.

Oprócz Miłosza, naszą szkołę będą reprezentowały jeszcze dwie uczennice: Matylda Bień – również z klasy III c oraz Natalia Sikora z klasy III a, przygotowująca się do konkursu pod czujnym okiem p. Anny Kryszczuk – wychowawczyni klasy.

Wszystkim uczniom gratulujemy wytrwałości i zaangażowania w pracy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w Zamościu!