Lato w moich oczach

Utworzono: niedziela, 22, czerwiec 2014 admin

12 czerwca w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczych odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II Integracyjnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Lato w moich oczach", w którym brały udział dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naszego regionu. Organizatorem konkursu był: Powiatowy Zespół Placówek Szkolno- Wychowawczych w Hrubieszowie, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Ich Rodzinom „Mamy Siebie" a także Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie. Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Krzysztofa Hetmana.

Uczniowie naszej szkoły wykonali oryginalne prace, za które otrzymali zaszczytne tytuły laureatów, wyróżnienia i oczywiście cenne nagrody.

W kategorii II – Klasy I – III Szkoły Podstawowej:

I miejsce – Milena Marciniuk – klasa III c

III miejsce – Klaudia Studzińska – klasa II a

Wyróżnienie: Karol Krystkowiak – klasa III c

W kategorii III – Klasy IV-VI Szkoły Podstawowej

I miejsce – Patrycja Trzos – klasa V b

III miejsce – Julia Bartko – klasa V b

W kategorii IV- Gimnazjum, PDP

I miejsce – Katarzyna Trzos – klasa 3 a

Oprócz nagród dla laureatów i wyróżnionych, były podziękowania dla wszystkich uczestników i opiekunów artystycznych.

Finał konkursu ubarwił występ dzieci z klasy III c, które wraz p. Iwoną Rubachą przygotowały teatrzyk „Leśne przygody”. Zgodnie z tematem przedstawiły tę oczekiwaną przez wszystkich porę roku w bajkowy sposób, przywołując leśne skrzaty, pszczółki, a nawet Babę Jagę. Występ małych artystów sprawił, że ich nauka stała się niecodzienną, kolorową i pełną wrażeń. Razem z wychowawcą klasy składają gorące podziękowania Organizatorom konkursu za zaproszenie do miłej współpracy. Mamy nadzieję, że słoneczny nastrój będzie trwał do końca roku szkolnego, a także podczas zasłużonego letniego wypoczynku.