„Świat teatru bliżej nas”

Utworzono: środa, 14, styczeń 2015 admin

14 stycznia br. 100 uczniów z klas I – III szkoły podstawowej wybrało się do sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury gdzie obejrzały teatrzyk pt. "Jak Rumcajs Cypiska uratował" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im A. Mickiewicza we Wrocławiu. Dzieci zostały zabrane w ekscytującą podróż w głąb Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska....

Dzieci zachwycały się pięknymi strojami i bajkowymi postaciami. Tym razem aktorzy z wszystkimi elementami niezbędnymi do przedstawienia, przypomnieli młodym widzom jedną z bajek dzieciństwa ich rodziców, w której jasno i czytelnie zawarte są nieprzemijające wartości wychowawczo-edukacyjne m.in. o darze jakim jest przyjaźń.

Marzanna Bednarczuk