„Pokaz możliwości ludzkiego organizmu”

Utworzono: sobota, 30, maj 2015 admin

W dniu 29 maja 2015 r. odbył się w naszej szkole „Pokaz możliwości ludzkiego organizmu”. Jurij Ziniewicz, były żołnierz sił specjalnych, kaskader, mistrz sztuk walk, po raz drugi już gościł w naszej szkole i dzielił się swoją wiedzą i umiejętnościami ludzkiego organizmu. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z nauczycielami obserwowali z zaciekawieniem do czego może być zdolny jeden człowiek. Jego wyczyny są docenione i zapisane w Księdze Rekordów Guinnessa.

W swoim programie pokazał nam m.in. chodzenie boso po szkle, wyginanie metalowych prętów. Na klatce piersiowej utrzymywał dorosłych ważących ponad 870 kg leżąc na szkle. Oprócz tego mistrz opowiadał nam o sobie, o swoim treningu i pracy nad sobą. Mówił, jak duże znaczenie ma trening, silna wola oraz zdrowy tryb życia. Podkreślał, że wytrzymałość i moc daje mu połączenie sił natury, kosmosu i Boga. Jak zapewniał, każdy, kto systematycznie ćwiczy i konsekwentnie przestrzega właściwych reguł, może osiągnąć sukces. Apelował do uczniów, aby nie opuszczali zajęć wychowania fizycznego, ale przez aktywny tryb życia i systematyczną pracę szli do sukcesu i spełniali swoje marzenia.

M.B