„Zanurz się w filmie, pomóż bohaterom książek”

Drukuj
Utworzono: środa, 03, czerwiec 2015 Super User

Spotkanie uczniów z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 z animowanymi bohaterami reprezentującymi festiwal filmowy „Zanurzymy się w filmie - kino dzieci” miało miejsce w Hrubieszowskim Domu Kultury, 2 czerwca br. Wydarzenie to związane było z I Ogólnopolską Nocą Bibliotek, promującą czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W chwili obecnej pierwszoklasiści są na etapie nabywania umiejętności czytania i dlatego na początku obejrzeli film o chłopcu, który nauczył się czytać po to, aby dać nowe życie postaciom książkowym.

Po filmie „Sekret Eleonory” każdy uczeń chętnie przeniósł się do czytelni, by, jak za sprawą czarodziejskiej różdżki, dodać siły, blasku i koloru bohaterom, czytając kilka wersów wybranej książki. Przy okazji udało się obejrzeć wystawę pocztówek ze zbioru pana Jana Kalisza – kolekcjonera, emerytowanego nauczyciela, harcerza i hrubieszowskiego reginalistę, autora licznych książek. Tytułowe hasło wystawy „Dzieci – najpiękniejsze kwiaty” naturalnie wiązało się z wydarzeniem zespołu klasowego z poprzedniego dnia – obchodami Dnia Dziecka. Z tej okazji każdy maluch przyjął piękne dedykacje, zamieszczone na pierwszej stronie podarowanej książki.

Barwne zajęcia biblioteczne uczyniły kontakt z literaturą prawdziwą przyjemnością i sposobem na przeżycie fantastycznych przygód.

Wychowawca klasy – Iwona Rubacha serdecznie dziękuje Pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej za zaproszenie i wspólne działanie w kierunku zainteresowania dzieci czytaniem książek.

 

Galeria:

 

 

© 2012-2016 Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by joomla

Powered by Joomla 1.7 Templates