Wycieczka do teatru Andersena

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 08, czerwiec 2015 admin

Klasy II a, II b, i III b pod opieką pań Doroty Wawrzyniuk, Moniki Będzińskiej Agnieszki Handziuk i ks. Pawła Zawady w dniu 29 maja odwiedziły teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Dzieci obejrzały spektakl pt.”Czarodziejski flet Mozarta”, który powstał na podstawie słynnej opery Wolfganga Amadeusza Mozarta. Jak informują autorzy, w lubelskim przedstawieniu fakty biograficzne mieszają się z fikcją, realia zaś z magią i baśniowością. W spektaklu gra trzyosobowy zespół. Dzięki temu dzieci mają okazję do podpatrzenia muzyków przy pracy. Twórcy spektaklu zauważają, że „Czarodziejski flet Mozarta” może być doskonałym początkiem dla dzieci ich przygody z muzyką klasyczną.

Następnie wyruszyliśmy na ranczo „Arka" w Sernikach, prezentujące bogactwo roślin jak i różnorodność zwierząt w czystym i spokojnym otoczeniu. Dzieci mogły z bliska obserwować m.in.: konie, osły, renifery, górskie bydło szkockie, bydło węgierskie, lamy, muflony, kozy (górskie, mleczne), owce wrzosówki, króliki, mangalica (węgierska świnia pastwiskowa), świnki wietnamskie, świniodziki, strusie afrykańskie, Emu, Nandu, bociany, perliczki, indyki, kaczki, gęsi, najdziwaczniejsze kury i pies.

Gospodarze rancza zapewnili wiele atrakcji m.in. oglądanie zwierząt wraz z przewodnikiem, przejażdżka kolejką wąskotorową, zamek dmuchaniec, zjeżdżalnia krzesełkowa, karuzela, plac zabaw dla dzieci, gokarty, gra w siatkówkę, pin-ponga, piłkarzyki.

Kilkugodzinną wizytę na ranczu zakończyliśmy zabawą przy ognisku połączoną z pieczeniem kiełbasek.

 

Galeria:

 

© 2012-2016 Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by joomla

Powered by Joomla 1.7 Templates